آزاد سازی فضای حافظه RAM افزایش سرعت از اسان دانلود

سرویسهایی را که از آن استفاده نمیکنید را غیر فعال نمایید : چنانچه کامپیوتر شما خانگی است و به هیچ شبکه محلی وصل نیستید، با غیر فعال کردن سرویسهای شبکه که به صورت پیش فرض در ویندوز XP، فعال است میتوانید سرعت ویندوز را افزایش دهید. برای اینکار در پنجره RUN عبارت Msconfig را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. حال در پنجره باز شده، تب Services را انتخاب و تیک عبارات زیر را برداشته و سیستم را مجددا راه اندازی نمایید : 
Alerter  
Fast User Switching com  
 TCP/IP NetBIOS helper  
 Remote desktop Help Se 
 Themes = Universal Plug and Play  
 Wireless Zero Configuration  

2) حذف برنامه های مقیم حافظه: بعد از نصب برخی نرم افزارها، آیکون آن آن نرم افزار در Taskbar در قسمت System Tray ظاهر میشود و این یعنی اینکه فایلی برای دسترسی سریع و جهت اعمال تنظیمات درآن نرم افزار، در حافظه سیستم مقیم شده و به هر حال بسته به حجم و کاربرد خود، بخشی از حافظه را همواره در اشغال خود دارد. برای حذف این برنامه ها از حافظه، در پنجره RUN عبارت Msconfig را تایپ کرده و کلید اینت را فشار دهید، سپس در پنجره باز شده تب StartUp را انتخاب نمایید و تیک برنامه های غیر ضروری را برداشته و مجددا سیستم را راه اندازی نمایید.
 
3) تصویر زمینه دسکتاپ را بردارید : باور کنید وجود این تصویر، ویندوز را وادار میکند که همیشه آن را Load کند. این امر در اثر بازو بسته کردن پنجره ها اتفاق میافتد و با عث کاهش سرعت ویندوز میشود، که به خصوص در پردازنده های با سرعت پایین، مشخص است. برای حذف این تصویر در جای خالی در صفحه Desktop کیلیک راست کرده و گزینه Propertise را انتخاب و در پنجره باز شده، تب ُDesktop را انتخاب کنید و در کادر Back Ground، گزینه اول یعنی None را انتخاب وسپس بر روی Ok کلیک کنید. 

4) فایل سیستم درایو های خود را از FAT 32 به NTFS تبدیل کنید.

5) حذف افکتهای ویندوز : برای اینکار بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Propertise را کلیک کنید. در پنجره باز شده تب Advanced را انتخاب و بر روی کلید Setting مربوط به Performance کلیک کنید، در پنجره باز شده، و در تب Visual Effects تقریبا تمام قابلیتهای تصویری ویندوز قابل تنظیم است. ضمنا توجه داشته باشید که به طور پیش فرض، تمامی افکتهای تصویری ویندوز فعال است. این افکتها میتواند بار زیادی را به سیستم تحمیل کند و باعث کندی اجرای برنامه ها میشود. ضمنا با نتخاب گزینه Let Windows Choose در این پنجره، ویندوز با توجه به قابلیتهای ویدئویی سیستم، مواردی را که قادر به بر آورده کردن آن است، فعال میکند. انتخاب Add just for best apperance نیز باعث انتخاب تمام گزینه ها می شوید. همچنین انتخاب Add just best Performance، تمام گزینه ها را حذف میکند. در این حالت ویندوز بیشترین کارایی و سرعت را دارد. 

6) مرتب نمودن فایل ها: از منوی Start بخش All Programs را برگزیده و سپس منوی Accessories را باز کنید و در منی System Tools برنامه Disk Defragmenter را اجرا و تمامی درایو ها را Defrag کنید. اینکا باعث مرتب سازی فایل ها بر روی هارد شده و سرعت دسترسی به آنها را به نحو محسوسی بالا می برد

/ 1 نظر / 9 بازدید
سعیدی

سلام خوشحال میشم به وبلاگ ما هم سری بزنید