برداشتن فیلترینگ فیس بوک

به تازگی فیلتر فیس بوک برداشته شده به خوب و بدش کار ندارم ولی قبل فیس بوک خیلی سایت های مفید هست که در الویت هستن . یو تیوپ سایتی هست که به نظر من باید فیلترش برداشته بشه . بسیاری از ویدیوهای این سایت که کوتاه هم هست مفید هست . من که تراشکاری کار میکنم به شخصا با دیدن ویدیوهای تراشکاری : کلی راه و روش یاد گرفتم کلی ذهنم را در مورد کار عوض کرد و خیلی چیزهای دیگه : به نظر من فیلتر باید محدود به سایتهای سکس باشه .

فرهنگ سازی بهترین روش هست و فیلتر کردن کار بیخودی هست چون همیشه یه فیلتر شکن همراه فیلترینگ دیده میشه . حتی در افراد کم سن و سال هم دیده میشه که از فیلتر شکن و کار با ان صحبت میکنن . به همین دلیل کار با زور به جایی نمیرسه و بهترین راه فرهنگ سازی هست .

ما نباید فکر کنیم که چون اونور آب فیلتر نیست همه بچه ها با اینترنت به هر سایتی که دلشون بخواد میرن : نه خانواده ای که امکانات کامپیوتر و اینترنت برای فرزندشان فراهم میکنن قبل استفاده یک کارشناس کامپیوتر برای تنضیمات کامپیوتر میارند و اون کارشناس یا کاربلد برنامه ای به کامپیوتر میزنه که سایتهای غیر اخلاقی را باز نکنه من این مطلب را در یک برنامه تلوزیونی دیدم و خیلی خوب به نظرم رسید .

همیشه یادمان باشه پیامبر اکرم در مورد علم چه فرموده : فرموده بود که دنبال علم برید حتی اگر در چین باشه . منظور از رفتن به کشور چین این بود که این کشور از عربستان که پیامبر اکرم در انجا ساکن بودن خیلی دور بود و منظور پیامبر این بود که دنبال علم و دانش برید حتی اگر در دور دست ترین نقاط دنیا باشه .

و یک چیز مهم هم هست که همیشه یاد بگیرید و یاد بدهید .

حتمی این حکایت را شنیدید که یک روز پیر مردی داشت نهالی میکاشت . و از قضا جوانی که از اونجا رد میشد او را دید و جوان پرسید پدر جان چرا این نهال را میکاری عمر تو که کفاف دیدن میوه های این نهال را نمیدهد و تو از میوه این نهال نمیتوانی بخوری و پیرمرد در جواب فرمود : دیگران کاشتن . ما خوردیم ما بکاریم دیگران بخورند : چه جمله خوبی من که به شخصا از این جمله کیف بردمو میبرم.

 

/ 0 نظر / 76 بازدید